E martë, 30 Nëntor, 2021
8.5 C
Tirana

Aksident tragjik në Itali, humb jetën mjeku shqiptar

Një mjek shqiptar humbi jetën në një aksident të rëndë në autostradën A25 në afërsi të Peskarës. Sipas medieve italiane ai po udhëtonte së bashku me dy kolegë të tij. Sipas të njëjtave burime viktima është një 66-vjeçar, por identiteti nuk bëhet i ditur.

Mësohet se mjeku shqiptar ishte ulur në sedijen e pasme të makinës Mercedes B Class i cili ka humbur kontrollin dhe është përmbysur. Sipas medieve italiane për shkak të përplasjes së fortë turpi i viktimës ka dalë nga makina duke marrë plagë të shumta. 2 pasagjerët e tjerë ndodhen në spital, por nuk ka detaje për gjendjen e tyre.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Aksident i qëllimshëm ndaj ish-kryeministrit Berisha? Ja ç’thotë truproja

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...