E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Aksident tragjik në Gjermani, vdesin dy motra shqiptare

Një aksident tragjik u ka marrë jetën dy motrave nga Kosova. Ngjarja ka ndodhur në Gjermane, ku dy viktimat me origjinë nga Gjakova ishin të martuara për dy vëllezër.

Sipas mediave gjermane, viktimat janë motrat me iniciale H.Sh. dhe F.Sh., ndërsa nga aksidenti kanë mbetur të lënduar edhe 4 persona të tjerë.

Në aksident u përplasën dy automjete tip Mercedes dhe Opel, ndërsa mësohet se shoferi i makinës tip Opel ndodhet në gjendje kritike për jetën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...