E martë, 19 Janar, 2021
-4 C
Tirana

Aksident tragjik, humb jetën i riu shqiptar në Itali

Një aksident i rëndë në Itali u ka marrë jetën dy të rinjve, mes tyre një shqiptari. Aksidenti ndodhi mbrëmjen e djeshme rreth orës 19:00, ky dy shokët Giuseppe Troisi dhe Juendi Xhani, 24 dhe 21 vjeç, humbën jetën.

Në aksident janë përfshirë dy automjete, një Audi A4 ku udhëtonin të rinjtë dhe një Hyundai Kona, që e ngiste një 71-vjeçar i cili kishte në pjesën e pasme dy fëmijë 8-vjeçarë.

Automjeti tip Audi po drejtohej nga Troisi, i cili shoqërohej me një 22-vjeçare, ndërsa në pjesën e pasme të makinës ishin shqiptari dhe një 19-vjeçare.

Aksidenti ndodhi në Pesaro, ndërsa mësohet se edhe vajzat që ishin në një makinë me viktimat janë në gjendje të rëndë, ndërsa fëmijët dhe i moshuari kanë shpëtuar pa lëndime serioze.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...