E martë, 26 Janar, 2021
8 C
Tirana

Aksident në Tiranë, dy automjete përplasen “kokë më kokë”

Së fundmi ka ndodhur një aksident në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, ku dy automjete janë përplasur “kokë më kokë”.

Dy automjetet të cilat janë përplasur janë një “Audi A2” me targa AA 572 VG dhe një “BMW” me targa AA 161 Zh.


Duket se pas përplasjes personat që kanë qenë në brendësi të mjeteve janë lënduar, shkruan “abcnews.al”.

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur menjëherë efektivët e policisë rrugore dhe autoambulanca për të dhënë ndihmën mjekësore.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pas 3 vitesh, Gjykata Kushtetuese shpall vendimin e parë

Gjykata Kushtetuese shpalli vendimin e parë pas 3 viteve mungesë. Kushtetuesja vendosi rrëzimin e kërkesës së gjyqtarëve për Kodin e Procedurës Penale. Lajmi do të...

Kosovë: Aprovohet vendimi i KQZ-së, Albin Kurtit i mohohet kandidimi

Paneli Zgjedhor i Ankesave dhe Parashtresave (PZAP), ka refuzuar pjesërisht ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje të paraqitur në këtë institucion, pas moscertifikimit të listës së...

A mund të besojmë te zgjedhjet kur s’ka llogaridhënie?

Nga: Agim Baçi Përvoja na kujton një të vërtetë të rëndësishme, që qeveria e përgjegjshme nuk vjen vetëm përmes zgjedhjeve. Ajo vjen së pari përmes...

Gjermani: Teste të shpejta kundër Covid-19 në shtëpi

Një test i thjeshtë e i shpejtë për Covid-19 në shtëpi do t'i bënte shumë gjëra më të lehta dhe mund të ndihmonte në...

Ndihen lëkundje tërmeti në vend

Një tërmet me magnitudë 3.9 ballë i shkallës Rihter ka lëkundur vendin tonë. Sipas asaj që raporton Qendra Sizmiologjike Europiane për Mesdheun, epiqendra e lëkundjeve...