E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
-0.5 C
Tirana

Aksident në Sarandë/18-vjeçari transportohet me helikopter në Tiranë

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në rrugën Turizëm-Kanali Cukës, në Sarandë.

Një motoçikletë ka humbur kontrollin, dhe ka dalë nga rruga. Burimet bëjnë me dije se është plagosur rëndë, dhe ka rënë në gjendje kome një 18-vjeçar.

I riu është dërguar fillimisht drejt spitalit të Sarandës, por për shkak të frakturave në të gjithë trupin dhe përkeqësimit të gjendjes shëndetësore, është nisur me helikopter drejt Spitalit të Traumës në Tiranë.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kursi i këmbimit, shikoni me sa këmbehet euro, dollari dhe paundi britanik

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, euros dhe paundit britanik. Ndërkohë franga zvicerane ka shënuar rënie. Më poshtë do të...

Mbërrin i ftohti polar, temperaturat ulen deri në -4 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat do të sjellin mot pa reshje, por të ftohtë. Në mbrëmje...

FMN: Shqipëria me varfërinë më të madhe në rajon

Pandemia dhe tërmeti rritën varfërinë në Shqipëri, ndërsa ajo vijon të jetë më e larta në rajon. Në Shqipëri, në vitin 2020, që përkon...

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...