E martë, 21 Shtator, 2021
18.5 C
Tirana

Aksident në Korçë, një grua në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë pasdite në aksin rrugor Korçë-Maliq. Dy automjete janë përplasur tek kryqëzimi i Drithasit, ndërsa një prej të plagosurve është transportuar në gjendje të rëndë në spital.

E lënduar ka mbetur një grua, identiteti i së cilës nuk dihet ende, ndërsa ajo u nxor nga makina nga forcat zjarrfikëse pasi forcat e policisë nuk kishin mbërritur në vendngjarje.

Në njërën prej automjeteve ndodheshin katër anëtarë të një familjeje, ndërsa nuk dihet ende shkaku i aksidentit.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...