Kronikë

Aksident në aksin Përrenjas-Qafë Thanë/ Makina del nga rruga, plagoset 28-vjeçari

               Publikuar në : 22:31 - 17/05/19 Enno

Një 28-vjeçar ka mbetur i plagosur si pasojë e një aksidenti të rëndë që është shënuar ditën e sotme në aksin rrugor Përrenjas-Qafë Thanë.

Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale A.M., nga Librazhdi, i cili duke drejtuar makinën tip “Volvo”, ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga.

Drejtuesi i automjetit është transportuar menjëherë për në Spitalin e Librazhdit dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Ndërkohë policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit

Informacioni i policisë:

Në aksin rrugor Prrenjas- Qaf Thanë,  shtetasi  A.M., 28 vjeç, nga Librazhdi, duke drejtuar mjetin tip Volvo, ka humbur kontrollin mbi mjetin dhe si  pasojë mjeti ka dalë nga rruga.

Drejtuesi i mjetit u transportua në Spitalin e Librazhdit, dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT