E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Aksident i rëndë në Selanik, humb jetën 40-vjeçari shqiptar

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Greqi, si pasojë e të cilit ka humbur jetën një shqiptar.

Mediat greke raportojnë se ngjarja u shënua të mërkurën në mbrëmje rreth orës 20:30 në kryqëzimin e Papagou dhe Paul Mela, në zonën Sindos në Selanikun perëndimor. 40-vjeçari shqiptar, i cili po udhëtonte me motor është përplasur nga një makinë e cila drejtohej nga një 21-vjeçar.

Policia po heton akoma për zbardhjen e plotë të situatës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...