E hënë, 18 Janar, 2021
3 C
Tirana

Akademia e arbitrave, diplomohen 81 gjyqtarë të rinj

Futbollit shqiptar i shtohen edhe 81 gjyqtarë të rinj, 12 prej të cilave janë vajza.

Akademia e Arbitrave mbylli edicionin e dytë, duke shpërndarë diplomat për “xhaketat e zeza”, aventura e të cilëve do të nisë nga Kategoria e Tretë.

Edicioni nisi më tetor të 2019-ës dhe u nda në dy faza, teori dhe praktikë.

Arbitrit e rinj u trajnuan rreth rregullave të lojës, përgatitjes fizike, psikologjisë sportive, komunikimit, mjekësisë si edhe gjuhës së huaj, shkruan “A2”.

Të pranishëm në ceremoninë e diplomimit ishin Sekretari i Përgjithshëm i Federatës, Ilir Shulku, Presidenti i Shoqatës së Arbitrave të Futbollit, Tahir Kastrati dhe Shefi i Sektorit të Arbitrimit në FSHF, Sokol Jareci.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...