E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Afganistani i destinuar të jetë peng i errësirës mendore e shpirtërore

Nga: Denis Dyrnjaja

Errësira nuk është larg nesh edhe pse duket me mijëra kilometra larg. Errësira është në mendjet njerëzore, dhe kur këto mendje bëhen bashkë mund të shfaqet një tablo e ngjashme si në këtë foto.

Ky është rasti kur errësira do të zaptojë dritën. Dhuna është baza e kësaj errësire që përhapet si pandemi aty ku injoranca është shtrati shoqëror mbi të cilin fle një popull, sado i vogël apo i madh qoftë ai.

Afganistani një vend i destinuar të jetë peng i dhunës dhe errësirës mendore dhe shpirtërore. Mjerë ata njerëz që dinë dhe duan lirinë në atë vend!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

1100 mësues të infektuar, Ministrja e Arsimit flet për mbylljen e shkollave

Aktualisht në Shqipëri janë 1100 mësues të konfirmuar me Covid-19, dhe 1600 nxënës. Përpos situatës së rënduar me pandeminë, shtohet edhe frika për gripin...

Zgjedhjet e nxehta të 6 marsit, 10 pritshmëritë për 6 bashki

Nga: Roland Qafoku Vendimi për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit më shumë duket si një pushim i detyruar i kërkuar nga trajneri në...

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...

Meta i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Pa humbur kohë, presidenti Meta i është përgjigjur thumbave të kryeministrit Rama. Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje deklaratave të Ramës, se më 6...

“Kreu i FSHF”, Meta: Dënoj çdo ndërhyrje të politikës, që synon shantazhimin!

Ndërsa foli për mediat pas homazheve te shtatorja e Ismail Qemalit, në bulevardin Dëshmorët e Kombit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta është prononcuar edhe...