E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
8.5 C
Tirana

Ademi refuzon ftesën e Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja tregon arsyen

Kryetarja ende ne detyrë e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, ka munguar në seancën e mbledhjes së Komisionit të Ligjeve.

Ajo ishte ftuar si kryetare e shoqatës së bashkive në kuadër të diskutimeve mbi projektbuxhetin e pushtetit vendor në 2020. Kryetari i Komisionit, Ulsi Manja ka bërë me dije se Ademi nuk ka mundur të jetë e pranishme për shkak të angazhimeve të tjera.

“Pse nuk kandidon e pavarur se fiton”, Ademi zbulon bisedën me ambasadorin

“I kemi bere ftese për të qenë në seancën dëgjimore edhe shoqatës se bashkive që e drejton kryetarja në detyre e bashkisë Shkodër Voltana Ademi. Në komunikim me Ademin, ajo ka njoftuat se për shkak të angazhimeve nuk merr pjeseë komision, por ka dërguar një material me shkrim”, pohoi Manja.

Ademi: Do të jem në krye të Shkodrës deri në zgjedhjet e reja

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

1000 kurthe dhe teli me gjemba

Nga: Frrok Çupi Foltoret e këtij po duken e po zhduken ‘gëmushave’ në një marshim si iriqi. Sot ndodhet në Tropojë. 24 vjet më parë...

12 milionë gjermanë të pa vaksinuar/Spahn: Sistemi shëndetësor do mbingarkohet

Numri i njerëzve të pa vaksinuar në Gjermani është ende aq i madh, sa rrezikon të mbizotërojë sistemin shëndetësor të vendit. Ky paralajmërim ka...

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë, është një hap më afër. Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), ka rënë dakord të fillojë...

Irlanda raporton rastin e parë të Omicron

Irlanda ka raportuar rastin e saj të parë të variantit të koronavirusit Omicron, thuhej në një deklaratë nga Ekipi Kombëtar i Emergjencave të Shëndetit...

Atdheu thumbon Donaldin dhe Borën

Donaldi shprehu hapur ndjenjat për Beatrix Ramosajn, duke lënë pas në këtë formë historinë me Borën. Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Atdhe Xharavina, e ka ironizuar këtë...