E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Abuzuan me të miturën, Gjykata jep vendimin për 5 autorët në Mirditë

Pesë personat që përdhunuan në grup pak ditë më parë një të mitur, mësohet se janë lënë në burg. Masa “Arrest me burg” është caktuar sot për 5 autorët e dyshuar, për përdhunimin e 15-vjeçares në Mirditë.

Vendimi në fjalë është dhënë nga Gjykata e Lezhës për Artan Kaçorrin, 31 vjeç, Albert Mollën, 27 vjeç, Ermal Tarazhin, 30 vjeç, Nike Lleshi, 44 vjeç si dhe A. GJ., 17 vjeç, të cilët akuzohen për marrëdhënie intime me dhunë.

15-vjeçarja ra pre e përdhunimit nga pesë persona, të cilët e shantazhonin përmes fotove dhe videove intime në Mirditë.

Fillimisht mësohet se vajza shoqërohej me njërin prej tyre, i cili e ka detyruar të kryejë marrëdhënie seksuale me dhunë, dhe e ka filmuar me celular.

Më pas ai i ka shpërndarë pamjet tek të njohurit e tij në fshat, dhe me këto pamje 4 persona të tjerë kanë kërcënuar vajzën, duke e detyruar të kryejë marrëdhënie edhe me ta.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sigurimi i makinës nuk pritet të kushtojë më njëlloj për të gjithë

Çmimet që drejtuesit e mjeteve do të paguajnë për sigurimin e detyrueshëm të mjeteve do të diferencohen bazuar në faktorët që ndikojnë në rrezikun...

Omicron ‘godet’ kriptomonedhat, Bitcoin humbet 10 mijë dollarë në 24 orë

Çmimet e Bitcoin ranë ndjeshëm gjatë natës të së shtunës, duke rënë në nivelin më të ulët afër 43.000 dollarëve. Kriptovaluta më e spikatur...

Hoxha ka vdekur, por enverizmi është gjallë

Nga: Lorenc Vangjeli Një deputet socialist u dërgoi kolegëve të tij në parlament fotografinë e Enver Hoxhës. Të majtët u distancuan prej tij, kurse të...

Milaim Zeka: Donaldi nuk di të dojë, di vetëm të bëj s*ks (VIDEO)

Gazetari i njohur Milaim Zeka ka ndjekur me vemendje se çfarë ka ndodhur brenda shtëpisë së “Big Brother VIP”, e madje ka kritika ndaj Donaldit. Jo vetëm kaq,...

A do ta përfshijnë gjithë Evropën, bllokimet dimërore ndaj Covid-19?

Nga: Ido Vock Austria hyri në bllokim të plotë të hënën e 22 nëntorit, duke qenë vendi i parë në Evropën Perëndimore që rivendosi një mbyllje të madhe këtë dimër. Kjo masë erdhi disa javë...