E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020
13 C
Tirana

“A mund të vishet?”, Arjan Konomi sherr me vajzën më të re të “Për’Puthen”

Më të lexuarat

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

“Kujdesu për engjëllin tim”/ Publikohet audio e fundit e Maradonës në Whatsapp

Disa orë më parë u shfaq audio e fundit në Whatsapp, e dërguar nga Diego Armando Maradona. Disa ditë para se të vdiste, “El...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

“Maradona ishte përdhunues”, futbollistja: Ai ka dhunuar gratë (FOTO)

Në kohën kur e gjithë bota ka përkujtuar legjendën e futbollit Diego Armando Maradona, ka nga ato personazhe që kanë shprehur haptazi urrejtjen dhe...

Saudët, familja më e pasur në botë me 1.5 trilionë dollarë

Familja mbretërore e Arabisë Saudite, është sot më e madhja dhe më e pasura në botë. Ajo përbëhet rreth 15.000 anëtarë. Por shumica e...

Rusi/ Vetëvritet truproja e Putin, kolegu: Punonim në kushte të këqija

Truproja i presidentit rus, Vladimir Putin vrau veten sot në Kremlin. Sipas mediave ruse, Mikhail Zakharov, punonjësi i departamentit të 5-të, kreu vetëvrasjen gjatë...

“E mor Osman ç’na bëre, si është jeta”, i moshuari detyron Ramën të heq këpucët

Një i moshuar në fshatin Gjepalaj në Shijak, ka detyruar kryeministrin Rama që të heqë këpucët përpara se të hyjnë në shtëpinë e re,...

Ish-Presidenti Alfred Moisiu mbush 91 vjeç, ja disa fakte nga jeta e tij

Ish-Presidenti i Republikës, Alfred Mosisiu sot feston 91-vjetorin e lindjes. I lindur në Shkodër në vitin 1929, djali i Spiro Moisiut, në moshën 73-vjeçar...

Covid-19: Rritje e frikshme e rasteve të reja në vend

Kurba e Covid-19, ka shënuar sërish një rritje të frikshme në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit, 832 persona...

Në puntatën e djeshme në emisionin “Për’Puthen’, pati një prurje të re. Vajza e cila quhet Melisa, shkaktoi jo pak debate në studio. E gjitha nisi gjatë bisedës që ajo pati me Elvisin, ku e cilësoi si jo burrëror për shkak të mohimit të takimit me Shqipen.

Pjesë nga debati:

Melisa: Me Elvisin nuk do dal kurrë, nuk e përshëndeta, ndoshta u tregova shumë e pasjellshme. Nuk më pëlqejnë personat që nuk janë burrëror.

Elvisi: Ku është rënia e burrërisë?

Melisa: Ku mohove takimin e Shqipes. Unë shoh Elvisin, si publik kam parë vajzat dhe djemtë. Shqipja përveç rastit të fundit që u skandalizua pak, nuk ishte hera e parë që dilte nga vetja. Po ti si unë dhe të gjithë tjerët e kemi parë ‘PërPuthen’, ty që të skandalizoi si karakter, e kishe parë më para.

Elvisi: Nuk është burrëri, por të kesh standarde për veten. Unë gjëra të tilla nuk i pranoj.

Lexo edhe :   "Ti shkon me meshkuj për një kafe", konkurrentët largohen live nga emisioni

Duke marrë shkas nga kjo bisedë, menjëherë ndërhyri Ajrani, ku kërkoi që vajza të vishej, pasi ishte disi e zhveshur për shkak të një interpretimi live në kërcim. E më pas shtoi se Shqipe Hysenaj është përjashtuar se ka shkelur të drejtat e njeriut, dhe jo për ‘shpërthimet’ e bëra në emision.

“A mund të veshë fund kjo vajza? Ti nuk ke kuptuar gjë. Shqipja nuk është penalizuar për ofendimet dhe ngritjet së zërit. Shqipja është penalizuar për shkak të shkeljeve të të drejtave të njeriut. Të drejtat e njeriut thonë; të gjithë njerëzit lindin të barabartë”, tha Ajrani.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

LAJM I FUNDIT/ Veton Surroit i rikthehet titulli “Qytetar Nderi”

I rikthehet titulli “Qytetar Nderi” Veton Surroit, pasi prefekti i Kukësit refuzon vendimin e Këshillit të Qarkut Kukës. Publicistit dhe politikanit nga Kosova, Veton...

Zyrtare/ Vijon ora policore, Komiteti i Ekspertëve nuk bën asnjë ndryshim

Komiteti i Ekspertëve vendosi ditën e sotme që të mos ketë masa të reja. Komiteti Teknik i Ekspertëve tha se aktualisht do të vijojmë...

Britania do nisë vaksinimin javën e ardhshme, Interpoli lëshon alarmin global

Britania u bë vendi i parë në botë që zyrtarizoi vaksinën kundër koronavirusit, që pritet të nisë të mërkurën e javës që vjen. Zyrtarët...

Hetimet e SPAK/ Ish-drejtori i burgut 313 akuzohet për korrupsion

SPAK ka përfunduar hetimet për procedimin penal të Eduard Strugaj, ish drejtor i burgut 313-të dhe të pandehurve të tjerë. I pandehuri Eduard Strugaj,...

‘Bashkë do ia dalim’, Kosova me masa kufizuese për festat e fundvitit

Shifrat në rritje të infektimeve të reja, ka detyruar autoritetet në Kosovë të ndërmarrin masa të reja. Duke analizuar situatën e ku nuk ka patur...