E martë, 2 Mars, 2021
9 C
Tirana

“A mund të hap lokalin?”, Rama ia pret shkurt qytetarit

Shumë biznese vijojnë të qëndrojnë të mbyllura. Në komunikimin që pati në rrjetet sociale me qytetarët, kryeministri Rama iu përgjigj pyetjeve të tyre.

Një qytetar e ka pyetur kryeministrin Rama nëse mund ta hapë kafenenë e vogël që disponon, por me dyer të mbyllura.

Pronari i një bar-kafeje të vogël i tha kryeministrit se ishte i gatshëm të ndiqte të gjitha protokollet e të merrte të gjitha masat higjieno-sanitare. Por Rama u tregua mjaft i prerë, duke i konfirmuar se nuk është e mundur.

“E di, por ekspertët thonë që janë vatër e jashtëzakonshme infeksioni. Po shohim të gjitha opsionet, por duhet dhe pak durim”, u shpreh Rama.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Covid-19/ Brataj: Treguesit janë brenda normave, ora e darkës ishte e tmerrshme

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ishte i ftuar këtë të hënë në A2 nga ku foli për situatën e pandemisë në vendin tonë...

Kryemadhi: Do denoncoj me fakte si Rama manipuloi zgjedhjet e 2017-ës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, pasi u shpreh se brenda 2 ditësh do të denoncojë...

Kryemadhi: Me marrëveshjen e sotme, Rama nuk del as i katërti në zgjedhje

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është shprehur se marrëveshja e sotme e nënshkruar mes PD-së dhe LSI-së, i ka hequr të drejtën Ramës për...

Berisha: Basha do të marrë 25-26 mandate në Tiranë

Ish-kryeministri Sali Berisha beson se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do marrë më shumë vota se ai vetë kur drejtonte këtë forcë politike. I...

Mbërrijnë mbi 15 mijë doza nga Pfizer, Rama: Bëni durim

Mbrëmjen e sotme mbërritën 15 mijë e 210 doza të vaksinës anti-covid nga kompania Pfizer. Pasi fillimisht Ministria e Shëndetësisë deklaroi se u shty ardhja...