E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Faqet e para të gazetave sportive europiane, 28 maj 2021

La Gazzetta dello Sport:

 • Juve në Maks(imum)
 • Interi rrëmben Inzagin
 • Manjan “Miku Ibra dhe projekti i Maldinit, te Milani hedh hapin e madh”

Corriere dello Sport: 

 • Alegri-Inzagi, është derbi i Italisë
 • Lacio kontakton Mihajloviçin, ka akord Napoli-Spaleti

As:

 • Pasuesi
 • Laporta flet për Guardiolën
 • (Basket) Barcelona kërkon të tretën

Mundo Deportivo:

 • Ikën (sërish)
 • Basket- Barcelona-Armani 21:00, Për Euroligën e tretë
 • Në sprintin final (shumë pranë akordit me Wijnaldum dhe Depay)

L’Equipe:

 • Largohet
 • Tre monstra në të njëjtin kafaz
 • Lyon drejt Bosz-it për pankinën

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të shtëna me armë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...