E shtunë, 28 Mars, 2020
11 C
Tirana

82 vjeçarja gjeti zarfin me mijëra euro, habiti qytetin me veprimin e saj

Lexo edhe ...

Sa do jetë vdekshmëria nga COVID-19 në Shqipëri? Përgjigjet mjeku Sulçebe

Mjeku Imunolog Genc Sulçebe pohon se vdekshmëria e COVID-19 në Shqipëri do të jetë pothuajse e njëjtë me atë të një gripi të zakonshëm. Sipas...

Nuk e kishim kuptuar deri më tani, por celulari ka një efekt shumë negativ

Celularët kanë një efekt tej mase negativ! Për shkak të përdorimit të celularit për orë të tëra, pothuajse gjysma e të rinjve të moshës 18-24...

Mbi 2 mijë viktima në Francë, Macron hedh idenë e një borxhi të përbashkët

Në Francë numri i viktimave nga koronavirusi i ka kaluar 2 mijë. Nga të dhënat e 24 orëve të fundit rezulton se kanë humbur jetën...

Nuk bën më pjesë në planet e Simeones,Roma gati të përfitojë

Kampionati është ndalur për shkak të emergjencës së Coronavirus, por zërat e merkatos kanë kohe që kanë filluar. Aq shumë sa që Mundo Deportivo...

Teksa po ecte në xhiron  e saj të zakonshme në qytet, një grua 82-vjeçare ka parë një zarf të çuditshëm në tokë. Mungesa e adresës dhe pesha e zarfit e ka bërë të moshuarën kurioze për të parë përmbajtjen e zarfit.

Menjëherë pasi e ka hapur zarfin, ajo është shokuar fillimisht nga përmbajtja. Me mijëra euro në prerje 100 dhe 200 euroshe. Edhe pse sot të gjithë kanë nevojë për disa lek më shumë, madje dhe ata që kanë shumë, 82-vjeçarja menjëherë është nisur në drejtim të rajonit më të afërt të policisë.

Një gjest i rrallë në ditët e sotme, kështu e kanë cilësuar mediat vendase. Një shenjë ndershmërie që aq sa shkakton habi është edhe për t’u përshëndetur. Pasi ka dorëzuar zarfin, ajo është kontaktuar nga mediat vendase, duke u kthyer në “yll” e qytetit të Vicenzës.

‘Vendet Islamike’, të dielën konferenca e parë e donatorëve për Shqipërinë

Policia ka nisur hetimet që të gjejë pronarin, nëse askush nuk i kërkon brenda një viti, paratë do ti kthehen personit që i gjeti.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Sa do jetë vdekshmëria nga COVID-19 në Shqipëri? Përgjigjet mjeku Sulçebe

Mjeku Imunolog Genc Sulçebe pohon se vdekshmëria e COVID-19 në Shqipëri do të jetë pothuajse e njëjtë me atë të një gripi të zakonshëm. Sipas...

Nuk e kishim kuptuar deri më tani, por celulari ka një efekt shumë negativ

Celularët kanë një efekt tej mase negativ! Për shkak të përdorimit të celularit për orë të tëra, pothuajse gjysma e të rinjve të moshës 18-24...

Mbi 2 mijë viktima në Francë, Macron hedh idenë e një borxhi të përbashkët

Në Francë numri i viktimave nga koronavirusi i ka kaluar 2 mijë. Nga të dhënat e 24 orëve të fundit rezulton se kanë humbur jetën...

Nuk bën më pjesë në planet e Simeones,Roma gati të përfitojë

Kampionati është ndalur për shkak të emergjencës së Coronavirus, por zërat e merkatos kanë kohe që kanë filluar. Aq shumë sa që Mundo Deportivo...

Ndërron jetë nga koronavirusi Princeshë Maria Teresa

Ditën e sotme oborri mbretëror i Spanjës është tronditur pasi Princesha Maria Teresa ka ndërruar jetë pas konfirmimit të saj si e prekur nga...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT