E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

“8 miliardë euro”, Italia me paketë stimuluese për bizneset

Italia është e gjunjëzuar nga koronavirusi. Qeveria ka marrë masat ndaj bizneseve, që kanë kapitulluar si pasojë e pandemisë. Në drejtim të bizneseve të rrënuara po vjen një tjetër paketë stimuluese. Paketa e ndihmës ka një vlerë prej 8 miliardë eurosh. Kjo është e katërta që nga fillimi i pandemisë.

Fatmirësht, në Itali prej ditësh po vijon trendi në rënie i bilancit të COVID-19. Sipas autoriteteve lokale, në 24 orët e fundit u regjistruan 20.648 raste. Një ulje të dukshme edhe viktimat, 541 kundër 686 të bilancit të mëparshëm.

Epidemiologët italianë, evidentojnë rrezikun e një ngritje dramatike të kurbës, në rast se gjatë periudhës së festave në dhjetor do të lirohen masat aktuale.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...