E mërkurë, 20 Janar, 2021
3 C
Tirana

8 mijë pushues nga Kosova dynden drejt bregdetit shqiptar

Pandemia duket se nuk ka ndikuar që pushuesit të kalojnë pushimet në destinacione të ndryshme. Kjo fundjavë ka nisur me lëvizjen e turistëve nga Kosova, të cilët zgjedhin të pushojnë në bregdetin shqiptar.

Sot nga ora 05:00 deri në orën 07:00, kufirin e kanë kaluar plot 8 mijë qytetarë. Mësohet se mijëra qytetarë të Kosovës, duke respektuar edhe masat e sigurisë, i janë drejtuar bregdetit, ku ndër më të preferuarit kanë qenë Durrësi dhe Shëngjini.

Fluksi i lartë i qytetarëve që duan të hyjnë në Shqipëri, ka bërë që pika doganore e Morinës të punojë me 6 sportele dhe me procedurë të përshpejtuar, për të shmangur radhën kilometrike të krijuar. Ndonëse numri i të infektuarve është në rritje, kjo nuk i ka ndalur aspak pushuesit të ‘arratisen’ drejt Shqipërisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...