Politikë

Basha takon drejtorin e IRI për Evropën, ja çfarë biseduan


               Publikuar në : 08:50 - 17/12/19 B H

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka takuar mëngjesin e sotëm Drejtorin e IRIglobal për Evropën, Paul McCarthy.

Përmes një postimi në Twitter, Basha sqaroi se kanë folur për krizën politike në vend dhe intensifikimin e bashkëpunimit në luftën kundër korrupsionit.

“Takim shumë i frytshëm me z.Paul McCarthy, Drejtor i @IRIglobal për Europën me të cilin folēm për krizën politike & intensifikimin e bashkëpunimit në luftën kundër korrupsionit. Vlerat e perëndimit duhet të jenë udhërrëfyes për zgjidhjen e krizës & ndërtimin e një shteti modern”, shkruan ai në postimin e tij.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT