Kosova

Shefi i ri i diplomacisë evropiane, Joseph Borrell: Udhëtimi i parë si përfaqësues i lartë i BE-së do të jetë në Prishtinë


               Publikuar në : 11:22 - 08/10/19 Gentjan Progni

Marrëveshja midis Kosovës dhe Serbisë do të jetë në mesin e prioriteteve për shefin e ri të diplomacisë evropiane, Joseph Borrell. Ai foli të hënën në seancën e konfirmimit në Parlamentin Evropian, ku paralajmëroi se udhëtimi i parë i tij si përfaqësues i lartë i Bashkimit Evropian do të jetë në kryeqytetin e Kosovës – Prishtinë.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT