E hënë, 10 Gusht, 2020
21 C
Tirana

700 euro nata/ Ish-diplomatja tregon përse një ministër duhet të qëndrojë në një hotel dinjitoz

Më të lexuarat

Pronari i hotelit në Tushemisht nxjerr emrat e dy autorëve të atentateve

Pronari i hotel “Voloreka” në Pogradec, Jetmir Muçllari, ka dhënë emra konkretë se cilët beson ai se fshihen pas dy atentateve në hotelin e...

Kthimi nga zonat bregdetare, Policia: Hiqen 34 patenta, gjobiten 154 shoferë

Policia e Shtetit bën me dije se prej orës 16:00 ka filluar kthimi nga zonat bregdetare, në drejtim të Tiranës dhe Morinës, i pushuesve...

6 persona ndërrojnë jetë në Shqipëri! Ja sa raste të reja u regjistruan

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 6 persona në Shqipëri si pasojë e koronavirusit ndërsa...

U hodh me parashutë në Qafën e Llogarasë, 39-vjeçari përfundon në përrua

Një 39-vjeçar nga Tirana sot në Qafën e Llogarasë është hedhur me parashutë, mirëpo aventura nuk ka përfunduar mirë! Policia bën me dije se shtetasi...

Pandemia/ Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin e 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar 124 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri ndërsa 4...

Ekzekutimi i 27-vjeçarit dyshohet të ketë qenë gjakmarrje, ja çfarë gjeti policia në vendngjarje

Zbardhen detaje të reja lidhur me ngjarjen e rëndë që u regjistrua sot në Vaun e Dejës, ku një 27-vjeçar u gjet i pajetë...

Pandemia/ Epidemiologu i njohur: Lajme të mira miqtë e mi

Epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka dhënë disa “lajme të mira” lidhur me pandeminë. Ai sqaron se virusi...

Dy atentate në pak ditë në hotelin në Tushemisht, pamjet e kamerave nga atentati i parë

Pronari i hotelit në Tushemisht, Jetmir Muçllari, ku u regjistruan të shtëna me breshëri mëngjesin e sotëm, ka qenë në shënjestrën e një tjetër...

Hidhet shorti për raundin e parë të “Champions League”, ja cili është kundërshtari i Tiranës

Është hedhur ditën e sotme shorti për raundin e parë të ndeshjeve të kampionatit “Champions League”. Tirana do të jetë përballë skuadrës gjeorgjiane, Dinamo e...

Ronaldo do të largohet nga Juventusi, zgjedh ekipin e ri

Një fjali e thënë së fundmi nga Cristiano Ronaldo lidhur me sezonin 2019-2020, ka bërë që të lindin aludim për një largim të mundshëm...

Ish-diplomatja Pranvera Skana i ka dalë në mbrojtje ministres Etilda Gjonaj, pasi iu publikuan faturat e kripura të udhëtimeve luksoze. Skana e cila ka punuar gjatë në Londër, dhe njeh mirë mënyrën se si funksionojnë delegacionet, ka bërë një reagim mbi një faturë dy ditore të stafit të Ministrisë së Drejtësise në Itali, e cila po trajtohet si skandal.

Me anë të një statusi në Facebook, ish-diplomatja i kërkon ministres që të mos kompleksohet, pasi është normale që të qëndrojë në një hotel dinjitoz. Madje, ajo këtë fakt e ka argumentuar. Ndër të tjera, Skana i kujton se ky është një standart sigurie, dhe se çdo politikan meriton një përfaqësim dinjitoz në vendin pritës.

Statusi

Etilda mos u komplekso! …. Eshte krejt normale që të qendrosh në një hotel dinjitoz…. E jo te akomodohesh në skutliqet e botes!

Së pari ky është një standart sigurie, që ta kërkon edhe shteti pritës.

Së dyti për arsye kohore, axhenda e një ministri është intensive dhe askush nuk mund të akomodohet në një HOTEL në periferi në një zonë të 6 të Londrës qe merr dy orë me tren për të mbërritur në qendër aty ku janë të vendosura institucionet për takimet, me dhe pa trafikun e çmendur të këtyre metropoleve.

Se treti çdo politikan edhe ai shqiptar meriton një përfaqësim dinjitoz në vendin pritës e jo te endet neper skutliqe.

Së katërti, mbrojta publike që ju bëtë ishte shumë e dobët, ose më saktë këshilltarët tuaj të komunikimit ishin të dobët.

Së pesti, je një ministre që përfaqëson shumë mirë Shqipërinë jashtë dhe kjo ka më shumë rëndësi, për këtë I referohem vizitës tuaj të fundit në Londër në kohën që unë punoja atje.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Donatorët ndërkombëtarë premtojnë ndihmë pas shpërthimit në Beirut

Kombet e Bashkuara vlerësojnë se Libanit i duhen afro 117 milionë dollarë ndihmë urgjente pas shpërthimit në portin e qytetit më 4 gusht, nga...

KPK shkarkon gjyqtarin Aleks Nikolli

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka dhënë sot vendimin për gjyqtarin e Apelit të Shkodrës, Aleks Nikolli. Trupa gjykuese e përbërë nga Brunilda Bekteshi, Lulzim...

Rama: Me këtë lajm të mirë iu uroj një javë të mbarë

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetin social Facebook, bën me dije se sot nis puna për Tunelin e rrugës Delvinë-Kardhiq. Ky i fundit,...

Rritet popullsia në Tiranë dhe Durrës, reduktohet Gjirokastra dhe Dibra

Durrësi është renditur në vitin 2020 në qarkun e dytë më të madh në vend, pas Tiranës, duke ia kaluar në këtë mënyrë Fierit,...

67-vjeçarja gjendet e pajetë në banesën e saj, djali shoqërohet në polici

Polica bën me dije se në Laprakë, është gjetur pa shenja jete në banesë shtetasia V.R., 67 vjeçe, e cila jetonte vetëm me djalin...