E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

7 herë kampion bote në Formula 1, nga sot Hamilton zyrtarisht i papunë

Për herë të parë që nga viti 2013, Lewis Hamilton nuk është më një punonjës i Mercedes. Kontrata e pilotit britanik, 7 herë kampion bote në Formula 1 ka skaduar më 31 dhjetor.

Ai ende nuk ka vendosur për të ardhmen edhe pse disa herë është përfolur se palët do ta rinovojnë atë.

Mediat konfirmojnë se palët nuk po gjejnë e nde një të përbashkët, pasi piloti britanik kërkon një kontratë 4-vjeçare, ku të paguhet 50 milionë dollarë në vit.

Por, Mercedes i ofron një kontratë 1+1, pra për vitin 2021 me të drejtë rinovimi për vitin 2022, kur dhe hyjnë në fuqi rregullat e reja.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...