E diel, 2 Gusht, 2020
37 C
Tirana

5 orë ndjekje të gomones/Berisha plas skandalin: Ja kush urdhëroi që trafikantët të mos kapeshin

Më të lexuarat

“Po kthehen në vatra potenciale”, Manastirliu bën thirrjen e rëndësishme

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook njofton se festat apo ditëlindjet po kthehen në vatra potenciale dhe si...

Pandemia/ Rëndohet gjendja shëndetësore e deputetit shqiptar, dërgohet me urgjencë në Turqi

Deputeti Enver Roshi është dërguar mbrëmë me urgjencë drejt Turqisë. Ai ka shfaqur probleme me mushkëritë, dhe për këtë arsye është nisur në Turqi. Numri...

Lubonja: Shqipëria po shkon drejt vendosjes së regjimit autoritar

Analisti Fatos Lubonja, për revistën e njohur franceze “Le Courrier Des Balkans” u shpreh se Shqipëria po ecën në drejtimin e gabuar, drejt regjimit...

Familja Rama me një mesazh të dytë për të afërmit dhe miqtë, ky është vendimi që kanë marrë

Zemra e nënës së kryeministrit Edi Rama pushoi së rrahuri mëngjesin e sotëm. Lajmin e trishtë e dha vetë kreu i qeverisë, përmes një...

OBSH bën paralajmërimin aspak pozitiv lidhur me pandeminë

Shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus së fundmi bëri një paralajmërim aspak pozitiv lidhur me pandeminë e koronavirusit. Ai theksoi se efektet...

Pandemia/ Situata në Shqipëri vijon të jetë shqetësuese, publikohet bilanci

Situata në Shqipëri si pasojë e koronavirusit vijon të jetë shqetësuese! Së fundmi Ministria e Shëndetësisë ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit. MSH...

‘Bir komunisti’/ Rama i përgjigjet Metës: Të të vijë turp, ti do harrohesh kurse ai jo

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së presidentit Meta, i cili tha se kryeministri është mburrur se është djali i komunistit që vari...

Ndërron jetë nëna e Edi Ramës, kryeministri bën dedikimin prekës

Ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare e ëma e kryeministrit Edi Rama, Aneta Rama. Lajmi është dhënë në rrjetet sociale nga kryeministri, i cili...

Me mijëra persona marshojnë të revoltuar në Gjermani, arsyeja e protestës

Me mijëra vetë marshuan në Berlin të shtunën për të protestuar kundër masave të vendosura në Gjermani për të frenuar pandeminë e koronavirusit, duke...

“Fatkeqësisht dominojnë edhe moshat e reja”, mesazhi i fortë i mjekes

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar në rrjetin social Facebook, mesazhin e Dr. Migena Qato e cila shprehet se në spitalet COVID-19, fatkeqësisht...

Sot u raportua për një gomome që dyshohej se transportonte drogë drejt Italisë. Gomonia u pikas mëngjesin e së enjtes në det të hapur, ndërsa po tentonte brigjet italiane.

Për 5 orë në ndjekje të saj u vunë Guardia di Financa, policia kufitare, roja bregdetare, helikopterë dhe dron, por për shkak se gomonia me gjatësi mbi 7 metra kishte dy motorë të fuqishëm, kapja e saj ka qenë e vështirë.

Pak para mesditës, policia e ka gjetur atë pranë grykëderdhjes së lumit Vjosa, ndërsa trafikantët e dyshuar janë fshehur në pyje. Lidhur me këtë rast, ish-kryeministri Berisha ka burime se urdhri i dhënë është që skafistët të mos preken.

Një ish-oficer policie, tregon versionin e tij, nga informacionet që i kanë dhënë miqtë e tij që janë aktualisht në Polici të Shtetit. Sipas qytetarit digjital, policia pasi është vënë në ndjekje të tyre, dikush i ka raporuar me radio që të bëjnë show, pasi autorët janë njerëzit e partisë.

Statusi

Urdheri shoë te behet, skafistet te mos preken!

Lexo edhe :   Do e digjte Berisha

Oficeri dixhital denoncon:
Skafistet jane “tanet” te mos preken!

Pershndetje doktor.
Jam ish oficer policie,sipas burimeve te disa miqeve te mi qe jane aktualisht ne polici te shtetit ne lidhje me skafin e ngarkuar plot me droge me informojne qe:pasi ata u vun ne ndjeke te skafit dikush me radio i raportoj qe te bejne thjesht SHOË sepse jane njerzit e partise(rilindjes) dhe mos guxojn ti arrestojne dhe ashtu ndodhi,pasi i ndoqen ne det te hapur me demek per gati 5 ore dhe siguruan qe ata DROGEN e hodhen ne det dhe u fshehen skafistet,policia doli direkt me deklarat dhe raportoj qe kapen vetem skafin mbas 5 oresh,kjo eshte policia e rilindjes!

Lexo edhe :   Do e digjte Berisha

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA: Rënie masive e prodhimit ekonomik

Prodhimi i Brendshëm Bruto në Shtetet e Bashkuara u tkurr me 9.5% në tremujorin e dytë të vitit. Kjo rënie masive në ekonomi vjen ndërsa...

Shqiptarja shpallet “Aktorja më e mirë” në festivalin e filmit në Kanada

Artistja dhe producentja shqiptare, Ana Golja është vlerësuar së fundmi me një çmim të rëndësishëm në një festival në Kanada. Përmes një postimi në Instagram,...

Muzikë pas orës 20:00, gjobiten dy administratorë të lokaleve në jug të vendit

Policia bën me dije se ka gjobitur dy administratorë lokalesh në jug të vendit, pasi janë kapur duke ushtruar aktivitet me muzikë pas orës...

Merkato përpara finales, Tirana prezanton zëvendësuesin e Albi Dokës

Albi Doka u largua drejt kampionatit kroat te Gorica dhe Tirana nuk ka humbur kohë për të siguruar një tjetër mbrojtës të djathtë. Pak orë...

Pandemia/ Tjetër bilanc tragjik në Kosovë

Situata nga koronavirusi në Kosovë vijon të jetë e rëndë, teksa shifrat e raportuara mbeten të larta. Gjatë 24 orëve të fundit, në vendin fqinj...