E enjte, 5 Gusht, 2021
29.5 C
Tirana

463 viktima në Itali/ Kryeministri Conte merr vendimin drastik

Koronavirusi ka shkaktuar 463 viktima në Itali, ndërkohë kryeministri Giuseppe Conte, i gjendur përballë kësaj situate të pazakontë, ka marrë një vendim drastik.

Ai ka shpallur të gjithë Italinë “zonë të kuqe” dhe ka deklaruar se do të merren masa kufizuese në të gjithë vendin.

Përgjatë një deklarate mediatike, Conte theksoi se numri i të infektuarve dhe viktimave nga COVID-19 po rritet me shpejtësi, ndërsa bëri apel që të gjithë qytetarët të ndryshojnë zakonet e tyre si dhe të kufizojnë udhëtimet.

Kujtojmë se në Shqipëri deri më tani janë konfirmuar dy raste me koronavirus.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Politikanët kërkojnë vaksinimin e fëmijëve

Llogari bankare për të pastruar paratë, si e zbuloi FBI-ja 74-vjeçaren

S’janë të paktat rastet kur shtetasit e huaj strehohen në Shqipëri për t’iu shmangur drejtësisë në vendet ku janë rezident. Shtetasja amerikano-kanadeze, Lyda Harris,...

“Për lexim gjatë gushtit”

Nga: Skënder Minxhozi Ka qenë një kohë kur nxënësve ju jepej, gjatë pushimeve verore, një listë me libra për t’i lexuar. Atij brezi që e...

Kursi i këmbimit/Rritje e lehtë e euros, dollarit dhe paundit

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e euros, paundit britanik,  dollarit dhe frangës zvicerane. Më poshtë do të gjeni...

Zhvillimet kryesore në rajon në 24 orët e fundit

Çfarë ka ndodhur në rajon në 24 orët e fundit 1- Profesori i shkencave politike: Forcimi i sovranitetit të Kosovës, garanton integrimin e gjithë rajonit 2-...

Çfarë po ndodh rreth nesh? Ngjarjet kryesore në botë në 24 orët e fundit

Njihuni me titujt kryesorë të zhvillimeve në botë 1-Hungaria kërkon daljen nga Bashkimi Europian 2- Vetëvritet oficeri i katërt i policisë që iu përgjigj trazirave në...