E shtunë, 19 Qershor, 2021
28.5 C
Tirana

Pas darkës me Ramën, Meta drekon me Idrizin

Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, ka nisur në takim me kryetarin e PDIU-së, Shpëtim Idrizi.

Mediat në vend bëjnë me dije se takimi i nisur prej orës 16:00, po zhvillohet në një lokal në Tiranë.

Ky takim vjen pas darkës që Meta ka zhvilluar mbrëmjen e djeshme me kryeministrin Edi Rama, në një lokal, në zonën e Pazarit të Ri në kryeqytet.

Mësohet se situata politike në vend, është temë e diskutimit gjatë këtij takimi, dhe nuk dihet nëse po diskutohet edhe në lidhje me ecurinë e koalicionit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

U raportua e humbur, gjetur e vdekur në Rusi studentja amerikane

Policia ruse ka gjetur trupin e shtetases amerikane Catherine Serou, pasi ajo u raportua e zhdukur qytetin e Nizhny Novgorod 400 kilometra në lindje...

Australia fillon provat e vaksinës ndaj Covid-19, me spërkatje në hundë

Hulumtuesit në Australi po fillojnë provat klinike të një lloji të ri vaksine kundër COVID-19 - një spërkatës në hundë. Shkencëtarët në Brisbane besojnë...

Ja se si të shkruarit mund të përmirësojë shëndetin mendor të njerëzve

Nga: Christina Thatcher “The Conversation” Ernest Heminguej thoshte dikur se shkrimtarët duhet të “shkruajnë fuqishëm dhe qartë për atë që dhemb”. Megjithëse Heminguej mund të...

E rëndë në Peru/ Autobusi me minatorë bie në humnerë, 27 të vdekur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Peru, ku si pasojë e një aksidenti ndërruan jetë 27 persona, të cilët ishin punëtorë të një...

Hungaria ndal Francën/ Në Budapest ndeshja mbyllet në barazim 1-1 (Video)

Franca dhe Hungaria e kanë mbyllur në paqe sfidën e sotme, pasi nuk kanë shkuar më shumë se barazimi 1-1. Hungarezët kaluan të parët në...