E shtunë, 24 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

4 shqiptarë konfirmohen me koronavirus në Greqi

Katër prej personave të prekur nga koronavirusi në Greqi rezultojnë të jenë shqiptarë.

Sipas mediave greke, bëhet fjalë për motër e vëlla nga Saranda dhe bashkëshortët e tyre. Dy çiftet kanë udhëtuar me pelegrinët në Izrael dhe Egjipt.

Katër shqiptarët jetojnë në ishullin Zakynthonos, në Greqi. Njëri nga çiftet janë pronarë të një restoranti në zonë turistike, që funksionon vetëm gjatë sezonit veror. Ndërsa çifti tjetër janë pronarë të një mini-marketi.

Deri më tani, në shtetin fqinj janë regjistruar 99 të prekur nga koronavirusi. Sot në orët e para të mëngjesit u shënua edhe viktima e parë. Bëhet fjalë për një 66-vjeçar, i cili ishte ndër pelegrinët që u kthyen nga Toka e Shenjtë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...