E martë, 28 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

4 punëtorë bien nga skela e një pallati, një nga ta kërkon ndihmë nën rrënoja

Gjatë mesditës, katër punonjës kanë rënë nga skela e një pallati që po i nënshtrohej rikonstruksionit të fasadës.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Faik Konica” në kryeqytet. Nga raportimet e para, ende jo zyrtare, thuhet se dy prej punonjësve kanë marrë plagë të rënda.

Tre punonjes janë dërguar me urgjencë në spital, një tjetër ndodhet nën rrënoja dhe dëgjohet teksa kërkon ndihmë.

Ambulanca, policia dhe shërbimi zjarrfikës ka mbërritur në vendngjarje.

Tiranë/Shembet skela e pallatit, plagosen 4 punëtorë

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...