E mërkurë, 20 Janar, 2021
7 C
Tirana

39-vjeçari që tentoi të vetëdigjet është taksist, ja pse ndërmori vendimin e rëndë

Policia ka dhënë një njoftim zyrtar për 39-vjeçarin i cili tentoi të vetëdigjet para kryeministrisë.

Sipas njoftimit, shtetasi U.K., mbante një shishe benzinë në dorë dhe dyshohet se kishte për qëllim të vetëdigjet.

Ndërkohë, BalkanWeb raporton se 39-vjeçari që tentoi të digjej është një taksist, të cilit i kanë hequr patentën. Dyshohet se ky ka qenë edhe shkaku pse personi në fjalë ndërmori aktin e rëndë.

NJOFTIMI NGA POLICIA

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 18.07.2020, tek bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, shtetasi U.K., 39 vjeç, mbante një  shishe benzinë në dorë dhe dyshohet se kishte për qëllim të  vetëdigjet. 39 vjeçari është shoqëruar  nga Forcat e Posaçme “Shqiponja”. Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë vijojnë punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Parlamenti grek voton zgjerimin në Jon/ Mitsotakis: Rama na dha të drejtë

Pas dy ditësh diskutime, parlamenti grek ka aprovuar më shumicë votash projektligjin me anë të të cilit, Greqia zgjeron ujërat e saj territoriale nga...

Sondazhet e shtuara janë lajm i mirë

Nga: Astrit Patozi Denduria e pazakontë sondazheve dhe sidomos diferencat e tyre të mëdha me njëra-tjetrën janë në fakt sondazhi më i mirë se të...

Dy vëllezërve nga Mirdita u sekuestrohen 5 mln euro pasuri e paligjshme (Emrat)

Një aksion i madh policor ka ndodhur së fundmi në Tiranë, motivi i të cilit është sekuestrimi i pasurive që janë vënë në mënyrë...

Kush janë liderët më të pasur botërorë të të gjitha kohërave

Pagat zyrtare për udhëheqësit botërorë variojnë nga ato modeste, deri tek ato jashtëzakonisht të larta. Por shumë udhëheqës të dikurshëm dhe aktuale mburren me...

Betimi i Bidenit dhe Harris/ Basha: Urime. Provuat që ndryshimi është i mundur

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar Presidenin e SHBA-ve, Joe Biden i cili mori zyrtarisht detyrën ditën e sotme. Basha shpreh dëshirën e...