E hënë, 18 Janar, 2021
-2 C
Tirana

30-vjeçari tenton të vetëdigjet para kryeministrisë, ndërhyn policia

Një person ka tentuar t’i vërë flakën vetes para kryeministrisë ditën e sotme në Tiranë.

Fatmirësisht, mësohet se policia ka ndërhyrë menjëherë dhe ka parandaluar aktin, duke e shpëtuar të riun.

Bëhet me dije se personi në fjalë ishte në gjendje të rënduar psikologjike. 30-vjeçari leu trupin me lëndë djegëse, por një patrullë e policisë që ndodhej aty afër e ka ndaluar. I riu është shoqëruar më pas në Komisariat.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...