E hënë, 1 Mars, 2021
11 C
Tirana

25 prilli/ Ja ku mund të kontrolloni emrin tuaj në listën e zgjedhësve

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Ilirjan Celibashi ka informuar qytetarët se ku mund të kontrollojnë emrin e tyre në listën e zgjedhësve për të votuar në 25 prill.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Celibashi u shpreh se qytetarët mund të klikojnë në  në http://kqz.gov.al dhe http://mb.gov.al.

Po ashtu, përdoruesit e celularëve mund të shkarkojnë aplikacionin KQZ.

”Nëse do të votosh në 25/4/2021, kontrollo për emrin tënd në listën e zgjedhësve në http://kqz.gov.al dhe http://mb.gov.al. Shkarko aplikacionin #KQZ në IOS dhe Android.”, shkruan Celibashi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Nuk ishte vetëm”/ Flet kamerieri që i shërbeu kafenë e fundit Behar Sofisë

Personi që i shërbeu kafenë e fundit Behar Sofias, kamerieri i lokalit me inicialet K.Gj., ka treguar se 66-vjeçari nuk ishte vetëm ditën që...

Kreu i OBSH: Shtetet bëjnë gabim të madh nëse mbështeten vetëm te vaksina

Organizata Botërore e Shëndetësisë deklaroi se rritja e madhe e rasteve të reja me koronavirus në 57 shtete, vjen si pasojë e varianteve të...

Kreu i PE: Të gatshëm të ndihmojmë Shqipërinë në luftën kundër Covid-19

Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli ka reaguar pas takimit në Bruksel me kryeministrin Edi Rama. Sipas Sassoli, institucioni që ai drejton dha “ok”-in për...

Kosova në pritje të konfirmimit nga COVAX për marrjen e vaksinave

Ministria në detyrë e Shëndetësisë në Kosovë tha se është në pritje të “konfirmimit final” nga COVAX për marrjen e dozave të para të...

Ukraina hedh në plehra vaksinat anti-covid, mjekët refuzuan t’i marrin

Ukrania ka hedhur poshtë disa doza vaksina anti-covid pasi mjekët kanë refuzuar që t’i marrin. Në lidhje me këtë ka folur edhe kreu i Partisë...