E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

23-vjeçarja ra brenda një pusi, zjarrfikësi tregon si e shpëtoi

Komandanti i zjarrfikëses në Patos, Kozma Çuko ka treguar se si arriti ta shpëtonte 23-vjeçaren që ra aksidentalisht brenda një pusi me thellësi 13 m, në lagjen ‘Mustafa Matohiti’ në qytetin e Patosit.

Çuko thotë për ‘News 24’ se pasi shkuan në vendngjarje u vendos që të ishte pikërisht ai personi që do të lidhej me litar e do të hynte brenda në pus, me qëllim që të shpëtonin 23-vjeçaren Fabjola Serjani, e cila vuante nga sindroma Down.

Image result for 23-vjeçarja ra brenda një pusi,

Ndër të tjera, zjarrfikësi thotë se pavarësisht vështirësisë ia doli të shpëtojë vajzën, e cila u transportua menjëherë drejt spitalit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I rikthehet tumori pas 9 vitesh, qytetarët solidarizohen me Adriana Matoshin

Aktorja e njohur, njëkohësisht dhe deputetja e Kosovës, Adriana Matoshi, njoftoi miqtë e ndjekësit e saj një ditë më parë me anë të një...

Si lindi alfabeti

Nga: Cody Cottier Anglishtja e shkruar, së bashku me shumicën e gjuhëve moderne, është aq shumë e lidhur me alfabetin e saj, saqë ne mund ta marrim atë sot si të mirëqenë. Në...

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...