E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

“20 vite shtatzënë”/ Njihuni me gruan që i vodhi shtetit italian 100 mijë euro

Një rast i pazakontë çuditi mbarë opinionin italian sot. Një zonjë nga kryeqyteti roman u zbulua se kishte plot 20 vite që hiqej si shtatzënë, duke mashtruar kështu autoritetet dhe institucionet italiane.

50-vjeçarja prej vitit 2000 figuron se ka marrë raporte për 16 shtatzëni, 12 aborte dhe 4 fëmijë të cilët rezultojnë të regjistruar në regjistrat civilë por që në fakt nuk kanë lindur kurrë.

Sipas dokumentacionit, ajo ka deklaruar shtatëzani të rrezikuara dhe ka qëndruar në regjim shtrati pa mundur të jetë prezente në punë. Vetëm pak ditë më parë, autoritetet e policisë e kanë demaskuar zonjën nëpërmjet fotografive, duke bërë pazar në supermarket dhe me barkun e sheshtë.

Ende nuk dihet cilët janë bashkëpunëtorët që e kanë ndihmuar të regjistrojë 4 fëmijë të palindur por çështja është në hetim. E sigurt deri tani dihet vetëm shifra që ajo i ka marrë gjatë këtyre viteve shtetit italian: plot 100 mijë euro! /Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...