E mërkurë, 28 Korrik, 2021
27.5 C
Tirana

2 marsi/ Lela: Meta ta heqë mantelin e Presidentit dhe të dalë si politikan

Gazetari Alfred Lela ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News 24” prej ku foli për manifestimin e thirrur nga Presidenti Ilir Meta më 2 mars, në orën 17:00 përpara Presidencës.

Lela ndër të tjera theksoi se Presidenti i Republikës duhet të heqë “mantelin dhe të dalë si politikan”.

“Ilir Meta është në të katërtën fazë të tranzicionit politik në 4 pozicione të ndryshme. Pse jemi të detyruar që të kemi vetëm këta njerëz dhe pse në 2 mars me gjithë atë shenjtërinë e tij duhet që ta thërrasë Ilir Meta? Pse duhet t’i kemi këta persona që i ngjajnë më shumë Moisi Golemit apo Ballaban Pasha dhe jo Gjergj Kastriotit? Jam në atë pamundësinë e zgjedhjes, se s’mund të shkoj aty, është lëvizje politike e Ilir Metës dhe kontradikta e tij është që është President dhe duhet të heqë atë mantel dhe të dalë si politikan”, tha Lela.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Britania heq karantinën për të vaksinuarit nga SHBA-ja dhe BE-ja

Udhëtarët e vaksinuar plotësisht nga Shtetet e Bashkuara dhe pjesa më e madhe e Evropës, do të mund të hyjnë në Britani të Madhe...

Gjermania pro liberalizimit të vizave për shtetasit e Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim sekretarin e Shtetit në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Miguel Berger. Presidentja Osmani ka shprehur...

Çelsi ofron 175 milion euro, Dortmund merr vendimin për Halandin

Erling Haaland është në qendër të merkatos. Për lojtarin norvegjez interesohen Chelsea dhe Juventus, ndërsa Real Madrid duket se është tërhequr nga gara. Kampionët e...

Raporti OSBE/ODIHR si shoshë për humbjen e opozitës

Nga Alfred Peza Raporti përfundimtar i misionit të vëzhguesve ndërkombëtare të OSBE/ ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri, po përdoret si flakë kashte...

Rama me Zaevin e Vuçiçin në Shkup/ Kurti refuzon ftesën: Nuk ka miratimin tonë

Zyra e qeverisë së Kosovës, ka konfirmuar se Kryeministri Albin Kurti nuk do të jetë nesër i pranishëm në Samitin e Shkupit, ku do...