E enjte, 28 Maj, 2020
10 C
Tirana

19-vjeçarit nuk i ndalet rritja e barkut, mjekët nuk kanë përgjigje

Më të lexuarat

Klosi jep arsyen pse ndalohet ende plazhi në Shqipëri

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, ka folur mbrëmjen e sotme për masat lehtësuese të qeverisë. Në një intervistë për emisionin “Open” në Top...

“Ndjesë për ofendimet”, Rama: Çdo gjë është vendosur në mënyrë zyrtare

Kryeministri Rama u tregua mjaft i drejtëpërdrejtë, ndërsa u ktheu një përgjigje të gjithë atyre qytetarëve të cilët janë ndjerë të ofenduar. Kjo ka...

Meta vlerëson me dekoratë Heroin e Popullit, Vasil Laçi

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar sot Heroin e Popullit, Vasil Laçi (pas vdekjes) me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”. Motivacioni i dekorimit ishte: “Atdhetarit antifashist, që...

“Do ta ndërtojmë me forcat tona”/ Rama premton realizimin e një tjetër projekti

Kryeministri Edi Rama ka premtuar se do të ndërtohet shumë shpejt edhe HEC-i i Skavicës. Sipas kryeministrit, Skavica do jetë një vepër e vështirë, por...

Rama jep lajmin e shumëpritur: Kjo është java e fundit me masat shtrënguese

Kryeministri Rama zbuloi se kjo do të jetë java e fundit e masave strikte të mbylljes prej pandemisë. Lidhur me shqetësimin e qytetarëve, ai tha...

Koronavirusi/ “Bëni kujdes o njerëz”, Rama thirrje qytetarëve

Kryeministri Edi Rama deklaroi së fundmi se është shumë në merak, lidhur me situatën e krijuar nga koronavirusi në vend. Kreu i Qeverisë iu bëri...

‘Qytetari dixhital’ zbardh skemën e mashtrimit në Korçë/ Berisha: Në lojë 100 milionë

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk ndalet me mesazhet denoncuese nga “qytetari dixhital”. Këtë herë bëhet fjalë për një denoncim në Bashkinë e Korçës, që nëse...

Sërish numër i lartë i rasteve të reja, bilanci për 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë konfirmuar 21 raste të reja me koronavirus në vend. Sipas njoftimit, 13 prej rasteve të reja janë...

“Do të vras”, Brataj tregon publikisht kërcënimet me jetë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, është treguar mjaft i hapur, ndërsa ka rrëfyer se gjatë punës ë tij ka pasur plot të papritura....

“Më i madhi në rajon”/ Rama tregon projektin që do të ndërtojë kompania franceze

Kryeministri Edi Rama bën me dije se kompania franceze “Voltalia as” është fituese e ankandit ndërkombëtar për parkun fotovoltaik të Karavastasë. Kreu i qeverisë e...

Një 19-vjeçar nga India po vuan nga rritja e pandalshme e barkut të tij, teksa asnjë mjek nuk ka qenë në gjendje të sigurojë një diagnozë të saktë.

Sipas mediave të huaja, djaloshi nga Sujit Kumar, nga Muzaffarpur, është prekur nga ky çrregullim që në moshën 7-vjeçare.

Nëna e Kumar, Kanchan Devi, e ka dërguar djalin e saj tek shumë mjekë ndër vite, por pa dobi, ndërsa mësohet se djali nuk vuan nga ndonjë simptomë tjetër i lidhur zakonisht, të tilla si diarre, të vjella.

Doktorët i sigurojnë atij ilaçe, që mund t’iu sigurojë lehtësim të dhimbjes, por as ato nuk kanë rezultuar afatgjatë dhe efektive.

Tani ai ka nevojë për një endoskopi, e cila përfshin futjen e një tubi të hollë me një kamerë në fund, për të kërkuar brenda trupit.

Prindërit e Kumar janë të trishtuar kur e shohin djalin e tyre të përballet me vështirësi të tilla dhe të luftojë për të bërë miq, për shkak të talljeve të vazhdueshme që ai merr

Lexo edhe :   QSUT kthehet në vatër të koronavirusit, infermierja infekton stafin dhe pacientët

Gjatë viteve të fëmijërisë dhe adoleshencës, ai është bërë i shkëputur nga aktivitetet dhe stomaku i tij i madh e bën të pamundur që ai të marrë pjesë në ndonjë sport.

Kumar tha: ‘Më pëlqen të shkoj në punë. Unë punoj në një fabrikë biçiklete dhe e bëj atë tashmë prej një viti. Kolegët e mi nuk më gjykojnë dhe askush në fabrikë nuk tallet me mua”.

Sidoqoftë, Kumar ka kërkuar lumturinë përmes punës së tij në një fabrikë biçiklete, ku filloi të punojë një vit më parë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Murrizi: Në shtator mund të kthehet ’97-ta

Deputeti Myslim Murrizi, paralajmëroi se në shtator dhe në tetor mund të ketë një '97 të dytë. Duke i paraprirë situatës së tensionuar politike,...

Reforma Zgjedhore, Murrizi zbulon çfarë do të ndodhë nesër

Deputeti dhe kreu i grupit parlamentar demokrat, Myslim Murrizi, deklaroi se është marrë vendimi që nesër, 12 deputetë të opozitës do të deklarojnë votën...

Deputeti Alimadhi lëshon deklaratën e fortë: Në spital bëhet politikë

Deputeti Adriatik Alimadhi, tashmë e ka fituar betejën me koronavirusin. Në një lidhje me Skype në “Open”, ai foli për situatën e tij. Alimadhi...

Marrëveshje Rama-Basha-Kryemadhi? Hajdari paralajmëron për ndikimin e ndërkombëtarëve

Sistemi Zgjedhor ka qenë kryefjala gjatë ditës së sotme dhe jo vetëm. Kryemadhi dhe Vasili i shkuan në zyrë Bashës. E ndërsa ky i...

“Ça kujtoni ju mor legena?” Deputeti rrëmben tokën-shtet në bregdet

“Stop” ndalet në Sarandë, pasi qytetari Ardit Cikuli, komshi me deputetin e Ballit Kombëtar, Artur Roshi, denoncon se ky i fundit po tenton të...
WhatsApp KONTAKTO TT