Bota

19-vjeçarit nuk i ndalet rritja e barkut, mjekët nuk kanë përgjigje


               Publikuar në : 09:10 - 14/08/19 Enno

Një 19-vjeçar nga India po vuan nga rritja e pandalshme e barkut të tij, teksa asnjë mjek nuk ka qenë në gjendje të sigurojë një diagnozë të saktë.

Sipas mediave të huaja, djaloshi nga Sujit Kumar, nga Muzaffarpur, është prekur nga ky çrregullim që në moshën 7-vjeçare.

Nëna e Kumar, Kanchan Devi, e ka dërguar djalin e saj tek shumë mjekë ndër vite, por pa dobi, ndërsa mësohet se djali nuk vuan nga ndonjë simptomë tjetër i lidhur zakonisht, të tilla si diarre, të vjella.

Doktorët i sigurojnë atij ilaçe, që mund t’iu sigurojë lehtësim të dhimbjes, por as ato nuk kanë rezultuar afatgjatë dhe efektive.

Tani ai ka nevojë për një endoskopi, e cila përfshin futjen e një tubi të hollë me një kamerë në fund, për të kërkuar brenda trupit.

Prindërit e Kumar janë të trishtuar kur e shohin djalin e tyre të përballet me vështirësi të tilla dhe të luftojë për të bërë miq, për shkak të talljeve të vazhdueshme që ai merr

Gjatë viteve të fëmijërisë dhe adoleshencës, ai është bërë i shkëputur nga aktivitetet dhe stomaku i tij i madh e bën të pamundur që ai të marrë pjesë në ndonjë sport.

Kumar tha: ‘Më pëlqen të shkoj në punë. Unë punoj në një fabrikë biçiklete dhe e bëj atë tashmë prej një viti. Kolegët e mi nuk më gjykojnë dhe askush në fabrikë nuk tallet me mua”.

Sidoqoftë, Kumar ka kërkuar lumturinë përmes punës së tij në një fabrikë biçiklete, ku filloi të punojë një vit më parë.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT