E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

’12 vite burg për Tahirin’/ Klosi: Është kokë turku

Ish-kreu i SHISH, Fatos Klosi, i ka cilësuar si absurde dhe false akuzat e parashtruara ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahirit. Në studion e Report Tv, ai tha se akuzat ndaj tij janë komplet false, që mund të krijonin një precedent shumë të rrezikshëm. Klosi shtoi më tej se i duket absurde akuza për “pjesëmarrje në grupet kriminale”.

“Është gjetur një kokë turku, ka probleme të veta, por jo për ato që akuzohet. Ka qenë Ministër i Brendshëm. Në periudhën që ka qenë ai, Shqipëria u kanabizua.

Policia ka bërë hapa nën drejtimin e tij, por fakti që u kanabizua Shqipëri, është përgjegjësi e tij e madhe. Sa i takon akuzës “pjesëmarrje në grupet kriminale”, më duket absurde që në pak telefonata të përgjuara, nga disa horra që mburren me emrin e tij të kërkohet 12 vite burg, pastaj me gjykim të shkurtuar 8 vite. Është një precedent i rrezikshëm. Akuza ndaj tij është false komplet”, tha Klosi.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...