E enjte, 5 Gusht, 2021
29.5 C
Tirana

11 kuksianët dalin para Apelit në Shkodër, policia rrethon Gjykatën

11 kuksianë t arrestuar për protestën në Rrugën e Kombit, kanë mbërritur tashme ne gjykatën e apelit të Shkodrës, e ndërsa policia ka marrë masa të rrepta sigurie.

150 forca të policisë kanë rrethuar të gjithë zonën.

E gjithë kjo masë sigurie nga policia, vjen pasi është paralajmëruar dhe më parë se sot qytetarët kuksianë do të protestojnë për lirimin e djemve të tyre.

gjithashtu protestës priten ti bashkohen qytetarë, shoqëria civile dhe opozita.

Ndërkohë që në orën 11:00, në Gjykatën e Apelit në Shkodër, do të zhvillohet seanca për rivlerësimin e masës së sigurisë për 11 kuksianët e arrestuar .

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha bën lëvizjen e papritur pas ultimatumit të Yuri Kim

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, ka shtuar presionin, e ndërsa SHBA në shtator pret pensionimin e Berishës si dhe të hidhen themelet e...

Kishin kthyer shtëpinë në laborator dro*e, dy në pranga

Dy shtetas 32 dhe 33-vjeç janë vënë në pranga në sajë të operacionit të koduar "Baza", pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin kishin marë me...

“Pasaporta e vaksinës”, një “teori konspirative” që po bëhet realitet

Një ditë më parë është konfirmuar zyrtarisht se New Yorku do të lejojë vetëm të vaksinuarit në bare, palestra e aktivitete argëtuese. Lajmi është...

Llogari bankare për të pastruar paratë, si e zbuloi FBI-ja 74-vjeçaren

S’janë të paktat rastet kur shtetasit e huaj strehohen në Shqipëri për t’iu shmangur drejtësisë në vendet ku janë rezident. Shtetasja amerikano-kanadeze, Lyda Harris,...

“Për lexim gjatë gushtit”

Nga: Skënder Minxhozi Ka qenë një kohë kur nxënësve ju jepej, gjatë pushimeve verore, një listë me libra për t’i lexuar. Atij brezi që e...