E hënë, 18 Janar, 2021
-6 C
Tirana

103-vjeçari merr vaksinën anti-covid, ‘shpërthen’ rrjeti: Dozë e çuar dëm

Një 103-vjeçar në Itali, i quajtur Basilio Pompei është më i moshuari që merr vaksinën kundër koronavirusit në Toskana.

Pas vaksinës që ka marrë 103-vjeçari, rrjeti ka shpërthyer në komente të tilla si: “Një dozë e çuar dëm”, shkruajnë mediat italiane.

Në moshën 103 vjeçare duhet të ishte vetë ai që ta refuzonte”, “Lëmë të vdesin 40 vjeçarët dhe vaksinojmë 100 vjecarët”, janë disa nga komentet.

Megjithatë, 103-vjeçari është shprehur se këto komente nuk i bëjnë fare përshtypje.  “Janë të lirë të shkruajnë çfarë të duan. Unë nuk kam asgjë për të thënë”, është shprehur ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...