E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

10 shqiptarët më të kërkuar në Angli/ Fotot dhe emrat

Gazeta britanike “Sunday Express” i ka kushtuar një artikull 10 shqiptarëve më të kërkuar që fshihen në Britaninë e Madhe.

Ja cilët janë ata:

1-Admir Dekovi, 42 vjeç i cili kërkohet për vrasje.

2-Kadri Hoxha kërkohet për vrasje pasi ka vrarë 2 persona në Angli.

3-Hektor Mahmutaj, 44 vjeç.

4- Renild Ajazi, 27 vjeç, ushtarak i cili u arratis nga një mision trajnues në 2017 në Mbretërinë e Bashkuar.

5- Klevis Lamkaj, 23 vjeç, ushtarak i cili u arratis nga një mision trajnues në 2017 në Mbretërinë e Bashkuar.

6- Ylber Kotri, ushtarak i cili u arratis nga një mision trajnues në 2017 në Mbretërinë e Bashkuar.

7- Aleksander Shkulaku, ushtarak i cili u arratis nga një mision trajnues në 2017 në Mbretërinë e Bashkuar.

8-Ilir Nazmi Kumbaro, 66 vjeç ish-shef i inteligjencës shqiptare.

9- Hysni Sokolaj, 47 vjeç i cili kërkohet për prostitucion. Ai ka detyruar gra shqiptare të ushtrojnë prostitucion në Belgjikë dhe Angli.

10- Endri Duraku, 35 vjeç i dënuar në Shqipëri në 2012 me 7 vite burg për therje.

Gazeta shkruan se këta persona janë shumë të rrezikshëm.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...

I gjithë rrjeti kundër Beatrix, reagon nëna e këngëtares

Beatrix Ramosaj me Donald Veshajn pranuan publikisht se kishin pëlqim për njëri-tjetrin dhe mbrëmë dhanë edhe puthjen e parë. Por pas kësaj puthje, i...

Durrës/Xhaxhai 50-vjeçar në një lidhje dashurie me mbesën 27-vjeçare

Një personazh që njihet në Durrës, 50-vjeç, është vënë në pranga pas denoncimit nga mbesa e tij, sepse ai nuk pranonte që ti jepnin...