E mërkurë, 16 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

10 shprehje nga Henrik Ibsen, që të gjithë duhet t’i lexojmë të paktën një herë

“Nuk e besoj se do ta kundërshtoje faktin që budallenjtë janë, aktualisht, shumicë dërrmuese në të gjithë botën.”

“Shiko, çështja është që njeriu më i fortë në botë është ai më i vetmuari”.

“Asnjëherë nuk më ke dashur. Thjesht ke menduar se do të ishte bukur të ishe i dashuruar me mua. ”

“Një mijë fjalë nuk lënë të njëjtën përshtypje të thellë sa një veprim i vetëm.”

“Duhet ta ndaj mendjen se kush ka të drejtë – shoqëria apo unë.”

“Cili është ndryshimi midis të qenit vetëm me një tjetër dhe të qenit vetëm, vetëm?”

“Mos vish pantallonat më të mira që ke, kur shkon në luftë për lirinë dhe për të vërtetën”.

Duhen pesëdhjetë vjet që shumica të ketë të drejtë. Shumica nuk kanë kurrë të drejtë deri kur bën ndonjë të mirë “.

“Opinioni publik është një gjë jashtëzakonisht e ndryshueshme”

“Mos e përdorni atë fjalën ekzotike ‘ideal’. Kemi një fjalë të bukur tonën:”gënjeshtra”.”

-Totila Kotorri/Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

‘Basha vodhi zgjedhjet’, grupimi ‘Për PD’-në zbardh shkeljet

Grupimi 'Për PD-në' ka dalë në një konferencë për media, ku kanë listuar arsyet pse Basha fitoi një mandat të tretë në krye të...

Euro 2020/ Dita hapet me Finlandë-Rusi, për rusët detyrim fitorja ndaj fqinjëve

Faza e grupeve të UEFA EURO 2020 hyn sot në xhiron e ndeshjeve të dyta. Finlanda përballet me Rusinë, Turqia përballet me Uellsin dhe...

Të ndalet sa më shpejt gjenocidi ndaj myslimanëve në Kinë

Nga Joseph Bosco “The Hill” Kur tmerret e plota të Holokaustit Nazist ishin më se të qarta edhe për mohuesit më kokëfortë gjatë viteve 1940-1950,...

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës

Policia njofton se është dhunuar për shkak të detyrës Drejtoresha e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës. Agresori është një 34-vjeçar me...

‘Vatra’ deklaratë: Të na tregohet pse Berisha u shpall “non grata”

DEKLARATË PUBLIKE E FEDERATËS PAN – SHQIPTARE TË AMERIKËS VATRA, RRETH SHPALLJES ‘NON GRATA’ TË ISH- PRESIDENTIT SHQIPTAR DR. SALI BERISHA Federata Pan - Shqiptare...