E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

10 shprehje nga Arçibald Kronin, që të gjithë duhet t’i lexojmë

“Shqetësimet nuk ia heqin kurrë dhimbjen së nesërmes, por vetëm sa cimbis forcën e tanishme”.

“Kështu e ka jeta … të fillosh nga e para kur ke humbur gjithçka!”

“Ferri është ai momenti kur ke humbur shpresën”.

“Je shumë tërheqëse. Dhe sharmi yt më i madh është fakti që nuk je e vetëdijshme për këtë!”

Është për të qeshur … por ende nuk besoj në Zot.” –“A ka rëndësi kjo? …”Ai beson tek ti”.

“Edhe nëse vendi im është në luftë me tëndin. . .mos e harro. . . unë nuk jam armiku yt”.

“Disa tundime nuk mund të luftohen. Duhet të mbledhësh mendjen dhe të arratisesh prej tyre ”

“Fetë janë të shumta, arsyeja është një, të gjithë jemi vëllezër.”

“… lumturia (është) një gjendje e brendshme, plotësisht shpirtërore, e pavarur … nga posedimet e kësaj bote”.

“Fati është një fenomen pa ndonjë arsye. Përpiqu ta analizosh dhe do të të ikë “./Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të shtëna me armë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...