E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

10 shprehje nga Aligeri, që të gjithë duhet t’i lexojmë të paktën një herë

“Mos ki frikë; fatin nuk mund të na e marrin; eshte nje dhuratë.”

“Vendet më të nxehta në ferr janë të rezervuara për ata që, në kohë krizash të mëdha morale, ruajnë neutralitetin “.

“Nuk ka dhimbje më të madhe sesa kujtimi i një momenti të lumtur, kur e ndjen veten të humbur. ”

“Rruga për në parajsë fillon nga ferri”.

“Në mes të udhëtimit të jetës, u gjenda në një pyll të errët, ku rruga e drejtë kishte humbur”.

“Më të mençurit janë më të bezdisurit nga humbja e kohës”.

“Kushdo që sheh dikë në nevojë dhe pret t’i kërkohet ndihma është po aq i vrazhdë sikur te mos kishte ndihmuar.”

“Dashuria këmbëngul që ai që duhet, t’a kthejë dashurinë”

“Bukuria e nxit shpirtin të veprojë”.

“Jepi rëndësi origjinës. Nuk je programuar për të jetuar si kafshë, por për të ndjekur virtytin dhe dijen ”./Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Asnjë viktimë nga koronavirusi, 12 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19, nga 2.916 testime...

”Shpresoj të mos jetë si Trump”/ Putin flet për Biden para takimit në Gjenevë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin shpreson se homologu i tij amerikan, Joe Biden, do të jetë më pak impulsiv se paraardhësi i tij, Donald...

Të shtëna me armë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...